Kontrola pred geometriou

Pozrime sa čo sa skrýva pod autom spoločne.Pred každou geometriou prebieha takzvaný proces kontroly, pri ktorom sa kontroluje uloženie náprav, pevnosť čapov a silemblokov, uloženie tlmičov, tlak v pneumatikách a ďalšie.Táto kontrola je už zahrnutá v cene.

Geometria kolies ovplyvňuje riadenie vozidla, a pocit komfortu z jazdy.Okrem toho je nesprávna geometria kolies príčinou nerovnomerného opotrebenia pneumatik a zvýšenej spotreby paliva. Preto je potrebné geometriu kolies nastaviť správne, a tým zabezpečiť správne jazdné vlastnosti vozidla a jeho ovládateľnosť.

V našom servise je spokojnosť zákazníkov prvoradá a práve preto sme sa rozhodli zainvestovat do špičkovej geometrie značky –  CORGHI, pomocou ktorej chceme preventívne kontrolovat stav vašho vozidla a predchádzať tak zbytočným nežiadúcim nákladom . Odborníci doporučujú kontrolovať správne nastavenie geometrie 2x ročne , ideálne vždy po výmene pneumatik. Dôležitá je prevencia

Geometria kolies je dôležitá!

Neurobte chybu a ušetrite si nemalé peniaze za opravy.

Nesprávne nastavenie geometrie kolies má za následok zhoršenie technického stavu vozidla a prejavuje sa nasledovnými príznakmi:

–   opotrebovanie pneumatík
–   zlé riadiace vlastnosti
–   nestabilita riadeného smeru pohybu vozidla
–   kmitanie častí riadiaceho ústrojenstva
–   zvýšené opotrebovanie jednotlivých častí prevodového a vychyľovacieho ústrojenstva riadenia
–   nevracanie kolies do priameho smeru jazdy

Čo je geometria kolies?

Meranie a nastavenie geometrie kolies.

Možno sa Vám už stalo, že ste pri riadení na moment pustili z rúk volant a vozidlo sa samovoľne nasmerovalo ku krajnici vozovky, prípadne do protismeru. S najväčšou pravdepodobnosťou je to nesprávne nastavená geometria kolies. V tomto prípade je vhodný čas nechať si geometriu premerať.

Každé vozidlo má nastavené určité, výrobcom odporúčané, hodnoty geometrie. Práve vďaka správnemu nastaveniu sa vozidlo nevytáča do strán, zimné pneumatiky a letné pneumatiky sa prirýchlo neopotrebúvajú a nedochádza k nadmernému spaľovaniu paliva. Vplyvom rôznych faktorov však dochádza k rozladeniu geometrie, čo môže spôsobovať nemalé problémy. V tomto prípade je nutné geometriu kolies nastaviť tak, aby sa kolesá – elektróny príp. hliníkové disky pohybovali v súlade s geometrickou osou vozidla. Nie je to síce žiadna deskriptívna geometria, ani analytická geometria, no je v tom kus matematiky.